• pl
  • (0)

Słownik
składników aktywnych

Składniki aktywne

Receptury dermokosmetyków DERMEDIC są oparte na wiedzy i praktyce dermatologicznej, technologicznej, jak i laboratoryjnej przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Ponadto przy opracowywaniu dermokosmetyków stosujemy się do aktualnych wytycznych EADV (European Academy of Dermatology and Venerology) dotyczących zaleceń oraz kierunków w pielęgnacji i leczeniu skóry. Zgodnie z zasadą MINIMUM składników – MAKSIMUM efektów do minimum ograniczono użycie substancji podrażniających, uczulających, zapachowych oraz barwników. Z kolei odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność preparatów w pielęgnacji skóry wrażliwej i wspomaganiu terapii jej najczęstszych problemów.

Zielona herbata
(Camellia sinensis L.)

Wyciąg z zielonej herbaty to ważny surowiec kosmetyczny
o wszechstronnych zastosowaniach. Wchodzi w skład wielu linii produktów kosmetycznych, ponieważ hamuje aktywność enzymu kolagenazy, który odpowiada za rozpad kolagenu w skórze. Ta zdolność w połączeniu z silnym działaniem przeciwutleniającym sprawia, że wyciąg z zielonej herbaty jest idealnym składnikiem produktów opóźniających starzenie. Jako skuteczny środek przeciwzapalny, wyciąg z zielonej herbaty znajduje często zastosowanie w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji delikatnej
i podrażnionej skóry, na którą działa kojąco, nadając jej równocześnie jedwabistą gładkość. Wyciąg z zielonej herbaty zapobiega także uszkodzeniom skóry, do których dochodzi pod wpływem długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UVB. Uważa się ponadto, że chroni skórę przed nowotworami. Z tego powodu jest chętnie wykorzystywany w kosmetykach do opalania z filtrem przeciwsłonecznym. Stosowany zewnętrznie przyspiesza metabolizm w komórkach skóry, pobudza spalanie tłuszczu i usuwanie toksyn. Ze względu na te właściwości sprawdza się jako składnik kosmetyków do pielęgnacji skóry z cellulitem. W produktach przeznaczonych do higieny jamy ustnej pomaga zwalczać nieświeży oddech. Wyciąg z zielonej herbaty dodaje się również do produktów do pielęgnacji włosów, ponieważ sprawia, że stają się grubsze, lśniące i puszyste.

ZinCidone (cynk)

Cynkowa sól kwasu L-PCA. Kwas L-PCA jest otrzymywany w procesie cyklizacji kwasu glutaminowego. Cynk znany jest z tego, że hamuje działanie enzymu przyspieszającego produkcję dihydroksytestosteronu - hormonu kontrolującego aktywność gruczołów łojowych (cynk hamuje aktywność 5-alfa reduktazy w skórze łojotokowej). Redukuje nadmierne wydzielanie sebum, łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry.