• pl
  • (0)

Słownik
składników aktywnych

Składniki aktywne

Receptury dermokosmetyków DERMEDIC są oparte na wiedzy i praktyce dermatologicznej, technologicznej, jak i laboratoryjnej przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Ponadto przy opracowywaniu dermokosmetyków stosujemy się do aktualnych wytycznych EADV (European Academy of Dermatology and Venerology) dotyczących zaleceń oraz kierunków w pielęgnacji i leczeniu skóry. Zgodnie z zasadą MINIMUM składników – MAKSIMUM efektów do minimum ograniczono użycie substancji podrażniających, uczulających, zapachowych oraz barwników. Z kolei odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność preparatów w pielęgnacji skóry wrażliwej i wspomaganiu terapii jej najczęstszych problemów.

Witamina C

Chroni skórę przed niszczącym działaniem promieniowania UV, przyspiesza proces syntezy kolagenu, wspomaga prawidłową budowę i czynności naczyń krwionośnych, działa antyoksydacyjnie.

Witamina E

Jedną z najczęściej stosowanych w kosmetyce witamin jest witamina E, czyli mieszanina a, b, g i d-tokoferoli. Jest to układ doskonale rozpuszczalny
w tłuszczach, praktycznie nierozpuszczalny w wodzie. Dlatego szczególnie zalecany jest do stosowania w preparatach emulsyjnych. Tokoferole są silnymi antyutleniaczami, dlatego początkowo wykorzystywano je jako dodatki stabilizujące w preparatach kosmetycznych zawierających
w składzie nienasycone kwasy tłuszczowe. Dopiero z czasem okazało się, że ze względu na zdolność neutralizowania wolnych rodników witamina E chroni przed utlenianiem i zniszczeniem lipidy naskórka oraz włókna kolagenowe
i elastyczne skóry. Badania wykazały, że kremy kosmetyczne zawierające witaminę E zapobiegają również powstawaniu podrażnień i oparzeń słonecznych, co jest o tyle zaskakujące, że tokoferole są stosunkowo słabymi środkami promieniochronnymi.
Także w tym wypadku źródłem ich antyradiacyjnej aktywności okazała się zdolność wychwytywania i wiązania wolnych rodników powstających na skutek promieniowania UV. Wolne rodniki powstające w skórze pod wpływem naświetlania promieniami słonecznymi nie tylko mogą powodować podrażnienia i oparzenia słoneczne, a w konsekwencji przyspieszać starzenie skóry, ale także prowadzić do powstawania niektórych nowotworów. W efekcie skutecznej ochrony przeciwrodnikowej witamina E przeciwdziała zmianom starczym i degeneracyjnym skóry oraz chroni ją przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych. Stosowana miejscowo ma działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Woda termalna

Woda hipertermalna niskozmineralizowana, mająca charakter wodorowęglanowo-sodowo-krzemionkowo-wapniowy, która swoją czystość mikrobiologiczną oraz wyjątkowo korzystny układ minerałów zawdzięcza 27 000 lat przenikania przez warstwy skał wodonośnych położonych na głębokości ponad 2100 metrów pod ziemią. Wydobywana  systemem artezyjskim, w temperaturze od 50 do 75 stopni Celsjusza, zachowuje idealną czystość mikrobiologiczną. Woda ta zawiera wyjątkowo korzystny układ minerałów, wspierający terapeutyczne działanie produktów Dermedic.

Wyciąg z korzenia różeńca górskiego (happy skin)

Pomaga skórze zwalczać skutki stresu i zmęczenia: cera odzyskuje młodzieńczą jędrność, a zmarszczki są znacznie mniej widoczne. Wykazano również, że różeniec zwiększa poziom beta-endorfin we krwi, właściwie nie naruszając poziomów pozostałych badanych hormonów. Dlatego też nie tylko poprawia ogólny stan i wygląd skóry, ale również dostarcza uczucia błogości i przyjemności.