• pl
  • (0)

Słownik
składników aktywnych

Składniki aktywne

Receptury dermokosmetyków DERMEDIC są oparte na wiedzy i praktyce dermatologicznej, technologicznej, jak i laboratoryjnej przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Ponadto przy opracowywaniu dermokosmetyków stosujemy się do aktualnych wytycznych EADV (European Academy of Dermatology and Venerology) dotyczących zaleceń oraz kierunków w pielęgnacji i leczeniu skóry. Zgodnie z zasadą MINIMUM składników – MAKSIMUM efektów do minimum ograniczono użycie substancji podrażniających, uczulających, zapachowych oraz barwników. Z kolei odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność preparatów w pielęgnacji skóry wrażliwej i wspomaganiu terapii jej najczęstszych problemów.

Tinosorb M

Ma niespotykaną właściwość, a mianowicie łączy w sobie cechy filtrów chemicznych i mineralnych, a to dzięki temu, że ma postać zmikronizowanego filtru chemicznego. Chroni przed promieniowaniem słonecznym na dwa sposoby. Z jednej strony dzięki mikronizowanej strukturze podobnie jak filtry mineralne rozprasza i odbija promienie słoneczne, z drugiej zaś tak jak wszystkie filtry chemiczne pochłania energię światła słonecznego.

Tinosorb S

Nowoczesny filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum ochrony UVA i UVB. Wysoce fotostabilny, o czterokrotnie większej skuteczności ochrony przeciwsłonecznej od Mexorylu XL.

Troxerutyna

Troxerutyna to najlepiej przyswajalna przez skórę postać rutyny. Troxerutyna działa ochronnie na naczynia krwionośne i limfatyczne: reguluje ich napięcie oraz zwiększa elastyczność i przepuszczalność, co zapobiega pękaniu naczyń włosowatych, krwionośnych i limfatycznych. Minimalizuje widoczność rumienia. Działa kojąco przy nadreaktywności naczynek krwionośnych
i trądziku różowatym.

Tymianek
(Thymus vulgaris L.)

Wyciąg z liści tymianku słynie z silnych właściwości przeciwbakteryjnych
i ściągających. Właśnie dlatego często znajduje zastosowanie
w produktach przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej podatnej na trądzik i innego rodzaju podrażnienia. Wyciąg z liści tymianku działa tonizująco na skórę, łagodzi podrażnienia i zapewnia jej odświeżenie.
Jest ponadto pomocny w zwalczaniu infekcji grzybiczych: zaleca się go
w leczeniu grzybicy stóp.
Ze względu na właściwości przeciwutleniające wyciąg z liści tymianku stanowi idealny składnik produktów kosmetycznych chroniących skórę i włosy przed procesami utleniania.

TRIOLEUM

Kompleks TrioleumTM, opracowany Instytucie Badawczo-Rozwojowym Biogened, wykorzystywany jest w pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Łączy działanie trzech składników: oleju z soi, oleju z wiesiołka oraz oleju z awokado. Synergiczne działanie tych składników olejowych przywraca charakterystyczne dla młodego wieku parametry skóry, takie jak: elastyczność, spoistość, nawilżenie i gładkość. Fitohormony pochodzące z soi odwracają okołomenopauzalne starzenie się skóry. Kompleks tworzy warstwę okluzyjną i chroni skórę przed szkodliwym wpływem zanieczyszczonego środowiska.