• pl
  • (0)

Słownik
składników aktywnych

Składniki aktywne

Receptury dermokosmetyków DERMEDIC są oparte na wiedzy i praktyce dermatologicznej, technologicznej, jak i laboratoryjnej przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Ponadto przy opracowywaniu dermokosmetyków stosujemy się do aktualnych wytycznych EADV (European Academy of Dermatology and Venerology) dotyczących zaleceń oraz kierunków w pielęgnacji i leczeniu skóry. Zgodnie z zasadą MINIMUM składników – MAKSIMUM efektów do minimum ograniczono użycie substancji podrażniających, uczulających, zapachowych oraz barwników. Z kolei odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność preparatów w pielęgnacji skóry wrażliwej i wspomaganiu terapii jej najczęstszych problemów.

Sensiva S.C. 50

Alkilowa pochodna eteru gliceryny. Ma właściwości higroskopijne podobne
do gliceryny – działa nawilżająco. Działa też natłuszczająco, poprawia wchłanianie preparatów kosmetycznych. Sprzyja rozwojowi bakterii saprofitycznych na powierzchni skóry, przez co ogranicza rozwój nieprawidłowej flory bakteryjnej.

Sok z brzozy

Nadaje skórze zdrowy wygląd, łagodzi podrażnienia, działa regenerująco, ściągająco, oczyszczająco.

Stimu-Tex

Ekstrakt z jęczmienia. Dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych naturalnie wpływa na odbudowę bariery lipidowej skóry. Działa łagodząco na zmęczoną skórę oraz wspomaga odnowę komórkową, przez co odzyskuje ona gęstość i zdrowy, jednolity koloryt.

Seriseline

Hexapeptyd poprawiający komunikację komórkową i spoistość skóry.

Survicode

Opatentowany lipopeptyd o wyjątkowych właściwościach przeciwzmarszczkowych. Przywraca komórkom potencjał genetyczny młodej skóry i zwiększa ich żywotność.