• pl
  • (0)

Słownik
składników aktywnych

Składniki aktywne

Receptury dermokosmetyków DERMEDIC są oparte na wiedzy i praktyce dermatologicznej, technologicznej, jak i laboratoryjnej przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Ponadto przy opracowywaniu dermokosmetyków stosujemy się do aktualnych wytycznych EADV (European Academy of Dermatology and Venerology) dotyczących zaleceń oraz kierunków w pielęgnacji i leczeniu skóry. Zgodnie z zasadą MINIMUM składników – MAKSIMUM efektów do minimum ograniczono użycie substancji podrażniających, uczulających, zapachowych oraz barwników. Z kolei odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność preparatów w pielęgnacji skóry wrażliwej i wspomaganiu terapii jej najczęstszych problemów.

Questice

Powoduje uczucie schłodzenia skóry. Stabilny ester w kontakcie ze skórą powoli hydrolizuje do uwolnienia mentolu i kwasu pirolidonokarboksylowego (PCA). Stopniowe uwalnianie mentolu wywołuje uczucie chłodzenia bez towarzyszącego mu zapachu. Proces trwa wiele godzin, a chłodzenie jest trwałe i delikatne. Ponadto PCA to naturalny czynnik nawilżający
i pielęgnujący skórę.