• pl
  • (0)

Słownik
składników aktywnych

Składniki aktywne

Receptury dermokosmetyków DERMEDIC są oparte na wiedzy i praktyce dermatologicznej, technologicznej, jak i laboratoryjnej przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Ponadto przy opracowywaniu dermokosmetyków stosujemy się do aktualnych wytycznych EADV (European Academy of Dermatology and Venerology) dotyczących zaleceń oraz kierunków w pielęgnacji i leczeniu skóry. Zgodnie z zasadą MINIMUM składników – MAKSIMUM efektów do minimum ograniczono użycie substancji podrażniających, uczulających, zapachowych oraz barwników. Z kolei odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność preparatów w pielęgnacji skóry wrażliwej i wspomaganiu terapii jej najczęstszych problemów.

Masło kakowe

Surowiec izolowany z ziaren drzewa kakaowego Theobroma cacao. Zawiera alkaloidy purynowe, głównie teobrominę oraz olej (około 60% nasyconych kwasów tłuszczowych), garbniki i sole mineralne (przede wszystkim magnez). Wykazuje wysoką biozgodność ze skórą. Przyspiesza opalanie, poprawia koloryt skóry. Ma skuteczne właściwości ochronne przed promieniowaniem UVB. Zapobiega nadmiernemu wysuszaniu naskórka. Korzystne działanie masła kakaowego wynika z dużej zawartości witaminy E i polifenoli, naturalnych związków o szerokim spektrum działania. Polifenole między innymi wpływają hamująco na procesy zapalne. Wykazują się właściwościami antyoksydacyjnymi, dzięki czemu zmniejszają ilość uszkodzeń oraz wzmacniają procesy odnowy i regeneracji komórek skóry.

Masło Shea
(Karite)

Masło Shea jest bogatym źródłem witamin oraz kwasu stearynowego
i oleinowego, którym zawdzięcza doskonałe właściwości nawilżające oraz dodatkowe działanie fotochronne. Masło Shea jest również powszechnie stosowane w leczeniu spierzchniętej skóry, otarć i zaskórników.

Dzięki największej ze wszystkich tłuszczy roślinnych zawartości witamin, allantoiny, trójgllicerydów i innych substancji dodatkowych ma niezwykle silne działanie pielęgnacyjne. Działa nawilżająco i natłuszczająco na skórę, która staje się gładka i miękka. Oprócz tego chroni ją przed wysuszaniem, opóźnia jej starzenie się i powstawanie zmarszczek. Wykazuje działanie regenerujące, powoduje pogrubienie skóry przez wspomaganie magazynowania wody w komórkach skóry. Szczególnie korzystnie działa na skórę suchą, ubogą w tłuszcz i słabo nawilżoną, łuszczącą się, pękającą, spierzchniętą i starzejącą się.

Chroni skórę przed wiatrem i promieniami słonecznymi. Jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym o faktorze 3-4. Dzięki zawartej w nim allantoinie przyspiesza gojenie się ran, podrażnień i stanów zapalnych. Jest używane do wygładzania blizn. Normalizuje rogowacenie naskórka. Nadaje skórze delikatny, zdrowy wygląd. Znajduje zastosowanie również w przypadkach alergii, łuszczycy i dermatoz. Zmniejsza świąd i natłuszcza chorą skórę. Masło karité działa korzystnie na każdą skórę. Nie jest komedogenne, działa łagodząco i kojąco również na cerę trądzikową i tłustą.

Melissa Officinalis

Substancja aktywna – wywołująca efekt kosmetyczny na skórę, ma działanie ściągające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Moisturizing Vegetal Micropatch

Seryna zamknięta w siatce z alginatu i kolagenu. Jej struktura przypomina swoim ułożeniem płatek. Zapewnia skórze długotrwałe nawilżenie, zapobiega nadmiernemu wysuszeniu oraz parowaniu wody z naskórka.

MELUMIN TRISTAGE TM

Innowacyjny kompleks aktywny Melumin Tristage TM, opracowany Instytucie Badawczo-Rozwojowym Biogened, zapewnia wielokierunkową, skuteczną walkę
z przebarwieniami. Dzięki unikalnemu połączeniu składników: objętego patentem Lightderm, Witaminy C w formie liposomów, Arbutyny i Niacynamidu działa hamująco na mechanizm powstawania melaniny:
  1. Arbutyna oraz Witamina C hamują aktywność tyrozynazy- enzymu niezbędnego w procesie powstawania melaniny
  2. Lightderm ogranicza liczbę melanosomów - wyspecjalizowanych części komórek melanocytów odpowiedzialnych za syntezę i przechowywanie melaniny
  3. Niacynamid ogranicza transfer melaniny do keratynocytów w naskórku- miejsc powstawania przebarwień.

MENOFIT

Menofit to aktywny składnik kosmetyczny bogaty w peptydy otrzymywane z liści karczocha. Działa na skórę wielopoziomowo: przywraca jej gęstość, zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia oraz wygładza zmarszczki.