• pl
  • (0)

Słownik
składników aktywnych

Składniki aktywne

Receptury dermokosmetyków DERMEDIC są oparte na wiedzy i praktyce dermatologicznej, technologicznej, jak i laboratoryjnej przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Ponadto przy opracowywaniu dermokosmetyków stosujemy się do aktualnych wytycznych EADV (European Academy of Dermatology and Venerology) dotyczących zaleceń oraz kierunków w pielęgnacji i leczeniu skóry. Zgodnie z zasadą MINIMUM składników – MAKSIMUM efektów do minimum ograniczono użycie substancji podrażniających, uczulających, zapachowych oraz barwników. Z kolei odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność preparatów w pielęgnacji skóry wrażliwej i wspomaganiu terapii jej najczęstszych problemów.

L-Arginina

Arginina jest szczególnie polecana osobom cierpiącym na atopowezapalenie skóry, które charakteryzuje się między innymi niedoborem mocznika. Zwiększa nawilżenie naskórka, wzmacnia barierę ochronną i łagodzi obraz choroby. Naprawa uszkodzonej bariery skórnej ma związek także z wewnątrzkomórkowym poziomem jonów potasu i kanałami potasowymi. Ich blokery powodują opóźnienie procesu naprawczego i na odwrót: otworzenie kanałów potasowych przyspiesza naprawę bariery, i to już po jednokrotnym zaaplikowaniu substancji, która działa na kanały potasowe. Arginina jest jednym z niewielu składników kosmetycznych, które te kanały otwierają.
To w połączeniu ze znacznym zwiększaniem poziomu mocznika w skórze powoduje, że arginina ma unikatowe właściwości gojąco-regeneracyjne.
Z powodzeniem może być polecana wszędzie tam, gdzie skóra została uszkodzona - czy to przypadkowo, czego rezultatem jest rana, czy celowo, przez zastosowanie kwasowego peelingu.

Lukrecja (Glycyrrhiza gabra L.)

Lukrecja ma dużą zdolność łagodzenia podrażnień, swędzenia
i stanów zapalnych skóry, zmniejsza obrzmienia pod oczami, łagodzi objawy alergii skórnej i atopowego zapalenia skóry. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i antywirusowo. Wzmacnia naczynka krwionośne i zmniejsza zaczerwienienie skóry. Wspomaga regenerację komórkową oraz przyspiesza gojenie drobnych uszkodzeń skóry. Zmniejsza negatywne skutki działania promieni słonecznych. Dzięki obecności flawonoidów wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Zwiększa zdolność regeneracji komórek skóry, która naturalnie obniża się wraz z wiekiem, dlatego jest polecana także jako składnik przeciwzmarszczkowy.
Hamuje aktywność tyrozynazy, enzymu, który przyczynia się do tworzenia brązowego barwnika skóry (przebarwień skórnych).

W przemyśle kosmetycznym wykorzystuje się jeszcze inną właściwość lukrecji, a mianowicie zdolność zatrzymywania wody. Przez nagromadzenie wody, zwłaszcza w skórze dojrzałej, osiąga się głębokie nawilżenie i odżywienie komórek. Skóra twarzy staje się gładka, elastyczna i przede wszystkim zdrowa.

LACTITOL

Lactitol zapewnia równowagę mikroflory skóry głowy. Pomaga w odbudowaniu równowagi ekosystemu poprzez pobudzanie wzrostu „dobrych” bakterii kosztem tych niekorzystnych.