• (0)

Słownik
składników aktywnych

Składniki aktywne

Receptury dermokosmetyków DERMEDIC są oparte na wiedzy i praktyce dermatologicznej, technologicznej, jak i laboratoryjnej przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Ponadto przy opracowywaniu dermokosmetyków stosujemy się do aktualnych wytycznych EADV (European Academy of Dermatology and Venerology) dotyczących zaleceń oraz kierunków w pielęgnacji i leczeniu skóry. Zgodnie z zasadą MINIMUM składników – MAKSIMUM efektów do minimum ograniczono użycie substancji podrażniających, uczulających, zapachowych oraz barwników. Z kolei odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność preparatów w pielęgnacji skóry wrażliwej i wspomaganiu terapii jej najczęstszych problemów.

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy ma właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze. Dzięki temu stosowany jest w kuracjach przeciwtrądzikowych. Pomocny jest również 
w leczeniu wyprysków i stanów zapalnych. Kwas salicylowy pobudza regenerację komórek i namnażanie się nowych, dzięki czemu skóra ma lepszy koloryt i ładniejszą strukturę. Kwas ten pomaga redukować drobne blizny
i przebarwienia skórne, przez co skóra wygląda o wiele lepiej, bardziej świeżo.

Kwas hialuronowy

Utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia w skórze. Powoduje, że skóra jest mocna i pozostaje w doskonałej kondycji. Kosmetyki z kwasem hialuronowym dogłębnie nawilżają, opóźniają proces starzenia, pomagają tkankom skórnym odzyskać lepszą sprężystość.

Kwas ursolowy

Ma właściwości regeneracyjne, szczególnie wyraźne przy syntezie włókien tkanki łącznej oraz bardzo silne działanie detoksykujące i ochronne w stosunku do komórek. Przeciwdziała starzeniu się skóry, uzupełnia działanie innych związków z grupy trójterpenoidów.