• pl
  • (0)

Słownik
składników aktywnych

Składniki aktywne

Receptury dermokosmetyków DERMEDIC są oparte na wiedzy i praktyce dermatologicznej, technologicznej, jak i laboratoryjnej przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Ponadto przy opracowywaniu dermokosmetyków stosujemy się do aktualnych wytycznych EADV (European Academy of Dermatology and Venerology) dotyczących zaleceń oraz kierunków w pielęgnacji i leczeniu skóry. Zgodnie z zasadą MINIMUM składników – MAKSIMUM efektów do minimum ograniczono użycie substancji podrażniających, uczulających, zapachowych oraz barwników. Z kolei odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność preparatów w pielęgnacji skóry wrażliwej i wspomaganiu terapii jej najczęstszych problemów.

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy ma właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze. Dzięki temu stosowany jest w kuracjach przeciwtrądzikowych. Pomocny jest również 
w leczeniu wyprysków i stanów zapalnych. Kwas salicylowy pobudza regenerację komórek i namnażanie się nowych, dzięki czemu skóra ma lepszy koloryt i ładniejszą strukturę. Kwas ten pomaga redukować drobne blizny
i przebarwienia skórne, przez co skóra wygląda o wiele lepiej, bardziej świeżo.

Kwas hialuronowy

Utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia w skórze. Powoduje, że skóra jest mocna i pozostaje w doskonałej kondycji. Kosmetyki z kwasem hialuronowym dogłębnie nawilżają, opóźniają proces starzenia, pomagają tkankom skórnym odzyskać lepszą sprężystość.

Kwas ursolowy

Ma właściwości regeneracyjne, szczególnie wyraźne przy syntezie włókien tkanki łącznej oraz bardzo silne działanie detoksykujące i ochronne w stosunku do komórek. Przeciwdziała starzeniu się skóry, uzupełnia działanie innych związków z grupy trójterpenoidów.

KLOTRIMAZOL

Klotrimazol to związek wykazujący miejscowe działanie przeciwgrzybiczne. Substancja działa niszcząco na błonę komórkową grzybów, powodując ich rozkład. Ogranicza namnażanie drożdżaków ze szczepu Malassezia, będących główną przyczyną powstawania łupieżu. Łagodzi objawy uporczywego łupieżu o różnej etiologii, zarówno suchego jak i tłustego.