• pl
  • (0)

Słownik
składników aktywnych

Składniki aktywne

Receptury dermokosmetyków DERMEDIC są oparte na wiedzy i praktyce dermatologicznej, technologicznej, jak i laboratoryjnej przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Ponadto przy opracowywaniu dermokosmetyków stosujemy się do aktualnych wytycznych EADV (European Academy of Dermatology and Venerology) dotyczących zaleceń oraz kierunków w pielęgnacji i leczeniu skóry. Zgodnie z zasadą MINIMUM składników – MAKSIMUM efektów do minimum ograniczono użycie substancji podrażniających, uczulających, zapachowych oraz barwników. Z kolei odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność preparatów w pielęgnacji skóry wrażliwej i wspomaganiu terapii jej najczęstszych problemów.

Imbir

Wyciąg z kłączy imbiru zawiera naturalne przeciwutleniacze, które skutecznie hamują oddziaływanie wolnych rodników na skórę, gdyż powodują ich rozpad na prostsze, nieszkodliwe związki. Wyciąg z kłączy imbiru jest w stanie całkowicie powstrzymać proces rozkładu kolagenu, a tym samym przyczynia się do zachowania elastyczności skóry. Z tego powodu imbir to idealny składnik produktów odmładzających i przeciwstarzeniowych, a także produktów ujędrniających skórę i modelujących sylwetkę.
Imbir słynie również z właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych:
jest stosowany jako środek łagodzący w produktach złuszczających.