• pl
  • (0)

Słownik
składników aktywnych

Składniki aktywne

Receptury dermokosmetyków DERMEDIC są oparte na wiedzy i praktyce dermatologicznej, technologicznej, jak i laboratoryjnej przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Ponadto przy opracowywaniu dermokosmetyków stosujemy się do aktualnych wytycznych EADV (European Academy of Dermatology and Venerology) dotyczących zaleceń oraz kierunków w pielęgnacji i leczeniu skóry. Zgodnie z zasadą MINIMUM składników – MAKSIMUM efektów do minimum ograniczono użycie substancji podrażniających, uczulających, zapachowych oraz barwników. Z kolei odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność preparatów w pielęgnacji skóry wrażliwej i wspomaganiu terapii jej najczęstszych problemów.

Ekstrakt sojowy

Zawiera fitohormony sojowe, które pod względem struktury są podobne do hormonów ludzkich odpowiedzialnych za wygląd skóry. Zmiękcza i nawilża naskórek, zapobiega powstawaniu zmarszczek spowodowanych spadkiem poziomu hormonów w naturalnie starzejącej się skórze.

Ennacomplex

Kompleks ekstraktów roślinnych: oczaru wirginijskiego, orzecha włoskiego, arniki górskiej i czerwonego winogrona. Jest specjalną mieszanką zaprojektowaną do stosowania w różnego rodzaju formulacjach kosmetycznych, o specyficznym oddziaływaniu na popękane naczynka. Każda z użytych w produkcie roślin ma substancje aktywne (taniny, antocyjanozydy itd.) o pozytywnym wpływie na skórę. Przykładowo oczar wirginijski został wybrany ze względu na właściwości ściągające, udrażniające i lecznicze oraz zdolność do uszczelniania naczyń krwionośnych. Arnika górska zaś ze względu na działanie oczyszczające, przeciwobrzękowe, uszczelniające i regenerujące. Ennacomplex pomaga zmniejszyć przepuszczalność kapilar, co poprawia wygląd skóry i ogranicza widoczność rumienia.

Erytruloza

Erytruloza to związek cukrowy, który uzupełnia działanie DHA w wyrobach typu samoopalacz. W składzie chemicznym jest podobna do DHA i wykazuje podobne właściwości, a przy tym jest dużo bardziej stabilna. Właściwość ta jest przez niektórych uważana za wadę, ponieważ na pierwsze efekty przebarwienia skóry trzeba czekać około doby. Jednakże dzięki wolniejszemu przenikaniu przez warstwę rogową naskórka można równomiernie rozprowadzić preparat i osiągnąć ładniejszą opaleniznę niż po zastosowaniu DHA. Wolniejsze, łagodniejsze działanie erytrulozy pozwala ją stosować w kosmetykach naturalnych.

Połączenie działania erytrulozy i DHA pozwala otrzymać ładny, naturalny kolor opalenizny, jak i znacznie przedłużyć efekt na skórze.

Ekstrakt z rozmarynu

Składnik nadający zapach, ma działanie pobudzające, antyseptyczne, często w preparatach dla skóry tłustej.

Ekstrakt z nawrotu lekarskiego

Redukuje pajączki, zmniejsza obrzęki, łagodzi stany zapalne.

Ekstrakt ze skórki pomarańczy

Enzymy zawarte w olejku ze skórki pomarańczy złuszczają martwe komórki naskórka, nadając skórze świeży i promienny wygląd. Składnik ten dodaje się również do kosmetyków przeznaczonych dla skóry dojrzałej, ponieważ opóźnia on występowanie objawów starzenia oraz stymuluje syntezę kolagenu.