• pl
  • (0)

Słownik
składników aktywnych

Składniki aktywne

Receptury dermokosmetyków DERMEDIC są oparte na wiedzy i praktyce dermatologicznej, technologicznej, jak i laboratoryjnej przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Ponadto przy opracowywaniu dermokosmetyków stosujemy się do aktualnych wytycznych EADV (European Academy of Dermatology and Venerology) dotyczących zaleceń oraz kierunków w pielęgnacji i leczeniu skóry. Zgodnie z zasadą MINIMUM składników – MAKSIMUM efektów do minimum ograniczono użycie substancji podrażniających, uczulających, zapachowych oraz barwników. Z kolei odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność preparatów w pielęgnacji skóry wrażliwej i wspomaganiu terapii jej najczęstszych problemów.

Dermochlorella

Kompleks aminokwasów z zielonej mikroalgi Chlorella Vulgaris. Redukuje cienie i obrzęki pod oczami, rozjaśnia skórę i zmniejsza jej pigmentację.

D-Pantenol

D-Panthenol jest prowitaminą witaminy B5. Prowitamina oznacza, że substancja w organizmie, a także na skórze zostaje przetworzona w witaminę B5, czyli kwas pantotenowy. Kwas ten odgrywa bardzo ważną rolę w procesie przemiany materii i występuje w niemal każdej komórce organizmu. D-Panthenol stosowany zewnętrznie przyspiesza podział komórek skóry, działa łagodząco na podrażnioną i zaczerwienioną skórę, jest korzystny również dla skóry poparzonej.
D-Panthenol działa na skórę leczniczo. Badania naukowe udowodniły, że przenika naskórek, gromadzi się w skórze właściwej i tam zmienia w witaminę B5 czyli kwas pantotenowy. D-Panthenol w kremie powoduje, że kosmetyk nie tylko ma działanie łagodzące i lecznicze, ale również łatwiej się rozprowadza. Poza tym dzięki temu, że może gromadzić wodę, sprzyja nawilżaniu skóry. To sprawia, że skóra jest miękka i jędrna.

DHA Dihydroxyacetone

Dobrze rozpuszczalny w wodzie i etanolu. Substancja cukrowa stosowana głównie w samoopalaczach, kosmetykach solaryjnych i kosmetykach do opalania. Powoduje zabarwienie skóry na skutek reakcji z aminokwasami zawartymi w naskórku. W jej wyniku tworzą się barwne nierozpuszczalne w wodzie pigmenty. Reakcja towarzyszy charakterystyczny zapach. Intensywność koloru zależy m.in. od zawartości DHA w kosmetyku oraz grubości warstwy rogowej. Czas powrótu skóry do jej własnego koloru zależy od szybkości złuszczania komórek górnej warstwy naskórka. Dihydroksyaceton jest niezbędnym składnikiem kremów nadających kolor opalenizny słonecznej.

Dry flo pc

Czynnik matujący, pochłaniający sebum. Pochodna skrobi z kukurydzy. Zmniejsza lepkość produktu, wygładza skórę.