• pl
  • (0)

Słownik
składników aktywnych

Składniki aktywne

Receptury dermokosmetyków DERMEDIC są oparte na wiedzy i praktyce dermatologicznej, technologicznej, jak i laboratoryjnej przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
Ponadto przy opracowywaniu dermokosmetyków stosujemy się do aktualnych wytycznych EADV (European Academy of Dermatology and Venerology) dotyczących zaleceń oraz kierunków w pielęgnacji i leczeniu skóry. Zgodnie z zasadą MINIMUM składników – MAKSIMUM efektów do minimum ograniczono użycie substancji podrażniających, uczulających, zapachowych oraz barwników. Z kolei odpowiednia kompozycja i precyzyjnie dobrane stężenie składników aktywnych gwarantują skuteczność preparatów w pielęgnacji skóry wrażliwej i wspomaganiu terapii jej najczęstszych problemów.

Chlorofil

Chlorofil, czyli zielony barwnik roślin i glonów, to świetna i całkowicie nieszkodliwa alternatywa dla syntetycznych barwników Można go stosować niemal we wszystkich typach kosmetyków, od mydeł poprzez kremy
i balsamy, po perfumy i dezodoranty.

Chlorofil ma właściwości antyseptyczne i ściągające, co wykorzystywane jest w kremach i tonikach do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej. Ponadto intensywnie nawilża, przyspiesza regenerację i gojenie oraz koi podrażnienia. Chlorofil jest także cennym składnikiem poprawiającym kondycję cery szarej i zmęczonej, gdyż odżywia ją, dotlenia
i poprawia jej ukrwienie.

Cynk PCA

Cynkowa sól kwasu L-PCA. Kwas L-PCA jest otrzymywany w procesie cyklizacji kwasu glutaminowego. Cynk znany jest z tego, że hamuje działanie enzymu przyspieszającego produkcję dihydroksytestosteronu - hormonu kontrolującego aktywność gruczołów łojowych (cynk hamuje aktywność 5-alfa reduktazy w skórze łojotokowej). Redukuje nadmierne wydzielanie sebum, łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry.

Capislow

Ma właściwości łagodzące, spowalnia proces odrostu włosów na ciele, spowalnia szybkość wzrostu komórek.

CICALINUM®

Chroniony patentem kompleks Cicalinum®, opracowany Instytucie Badawczo-Rozwojowym Biogened, oddziałuje zarówno na zewnętrzne jak i wewnętrzne objawy Atopowego Zapalenia Skóry. Przywraca fizjologiczną równowagę na powierzchni i wewnątrz naskórka, intensywnie nawilża i natłuszcza skórę oraz łagodzi 6 objawów skóry atopowej: świąd, podrażnienia, napięcie, suchość, zaczerwienienie i szorstkość.

Skuteczność działania kompleksu wynika z synergicznego połączenia: Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT), fitosteroli i polisacharydów. NNKT odpowiadają za wspieranie funkcji barierowej naskórka, polisacharydy w postaci β-glukanu dodatkowo nawilżają i wygładzają skórę. Zastosowane w kompleksie fitosterole ograniczają świąd, łagodzą podrażnienie, zmniejszają ryzyko infekcji i nadkażeń.