• pl
 • (0)
NOWOŚĆ! 4 POSTACIE KWASU HIALURONOWEGO W PRODUKTACH HYDRAIN3

02.09.2022

NOWOŚĆ! 4 POSTACIE KWASU HIALURONOWEGO W PRODUKTACH HYDRAIN3

Seria Dermedic Hydrain3 dla wrażliwej skóry suchej i odwodnionej zyskała ulepszoną formułę.
W nowych recepturach zastosowany został innowacyjny kompleks AQUALARETM zawierający aż 4 postacie kwasu hialuronowego o różnej wielkości i wektorowej strukturze molekularnej cząsteczek.

Dzięki temu substancje aktywne zawarte w preparatach wnikają w głębsze warstwy skóry, zapewniając jej długotrwałe nawilżenie oraz zabezpieczając przed nadmierną utratą wody.

 
 
Kwas hialuronowy. Jaką rolę pełni w skórze?

Kwas hialuronowy wbrew pozorom nie jest kwasem, a biopolimerem. Występuje naturalnie w ludzkim organizmie – głównie w skórze ­­- jest więc bezpieczny w stosowaniu i łatwo przez przyswajany. Ilość naturalnie występującego kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się z wiekiem, proces ten zaczyna się już po 25 roku życia. Do 50 roku życia ilość spada do 50%, zaś po 80 roku życia może zaniknąć zupełnie. Dlatego jest tak popularny w dermokosmetykach przeznaczonych nie tylko dla skóry suchej, lecz także w preparatach skierowanych do osób ze skórą dojrzałą. Kwas ten ułatwia innym substancjom czynnym zawartym w kosmetykach lepsze wnikanie w głębsze warstwy skóry.

Regularne stosowanie dermokosmetyków nawilżających z kwasem hialuronowym to prawdziwe antidotum na problem suchej i wrażliwej skóry. Dają one widoczne rezultaty w postaci poprawy kondycji skóry – chronią przed utratą nawilżenia, wygładzają, uelastyczniają, ujędrniają a także odbudowują uszkodzony naskórek.


4 postacie kwasu hialuronowego to dłuższy czas działania i bardziej intensywne nawilżenie.

Zastosowany w serii Hydrain3 Hialuro wielopostaciowy kwas hialuronowy intensywnie nawilża skórę zarówno powierzchniowo jak i w głębszych warstwach. Zatrzymuje wodę, dzięki czemu zapobiega przesuszaniu, a w konsekwencji także powstawaniu zmarszczek.
Każdy z kwasów wnika na inną głębokość skóry oraz posiada różny czas uwalniania się, dlatego nawilżenie jest dużo bardziej intensywne oraz trwa dłużej niż w przypadku kosmetyków posiadających kwas hialuronowy jedynie w jednej formie. To prawdziwa innowacja w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji wrażliwej skóry suchej!


Czym różnią się poszczególne formy kwasu hialuronowego i jak działają na skórę? 
 • Usieciowany kwas hialuronowy – posiada bardzo wysokie możliwości nawilżania skóry w połączeniu z długim okresem utrzymania nawilżenia zapewnia długotrwały efekt nawodnienia skóry. Wzmacnia elastyczność skóry, wygładza jej powierzchnię, wypełnia drobne zmarszczki, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd.
 • Sól sodowa kwasu hialuronowego - posiada cząsteczki o mniejszym rozmiarze niż cząsteczki kwasu hialuronowego, dzięki czemu dostaje się do głębszych warstw skóry. Jednocześnie jest w  stanie wiązać do 1000 cząsteczek wody. Przenikając do skóry właściwej zamienia się w swoistą gąbkę pomagającą utrzymać i wiązać wodę w macierzy międzykomórkowej, dzięki czemu nawadnia, a także podnosi gęstość skóry.
 • Kwas hialuronowy - jest składnikiem skóry biorącym udział w naprawie tkanek oraz utrzymaniu ich nawilżenia. Ma zdolności wiązania wody w komórkach. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego posiada zdolność wiązania 200-250 cząsteczek wody, dzięki czemu kwas ten potrafi skutecznie wiązać i zatrzymywać wodę w skórze, zapobiegając jej przesuszeniu.
 • Hydrolizowany kwas hialuronowy - dzięki swojej małej cząsteczce wykazuje zdolność przenikania przez barierę rogową naskórka do głębszych warstw skóry, gdzie redukuje zmarszczki i działa nawilżająco.
 
W skład kompleksu AQUALARETM wchodzą także:
 • Glikozaminoglikany – długotrwale wiążą cząsteczki wody w macierzy międzykomórkowej przez co zapewniają długotrwały efekt nawodnienia. Dodatkowo wygładzają zmarszczki, poprawiają sprężystość skóry i ją wzmacniają.
   
 • Trehaloza - jest naturalnym disacharydem obecnym w wielu roślinach, gdzie pełni funkcję rezerwuaru wody. Pełni funkcję rezerwuaru wody, stabilizuje interakcje wewnątrzcząsteczkowe w strukturze białek skóry - kolagenu i elastyny.
 • Woda termalna – zaletą wody termalnej wykorzystywanej w produktach Dermedic jest bogactwo minerałów i jednocześnie niski stopień mineralizacji. Dzięki niskiemu stężeniu minerałów nie podrażnia skóry wrażliwej i wspiera jej prawidłowe funkcjonowanie.
 
Kompleks AQUALARETM znajdziesz w produktach z serii Hydrain3 takich jak: kremowy żel do mycia, krem-żel ultranawilżający, krem dogłębnie nawilżający, krem na noc, masło ultranawadniające, krem pod oczy oraz w serum nawadniającym twarz, szyję i dekolt.
 
 

Powrót

Najnowsze wpisy

04.07.2023

6 KORZYŚCI STOSOWANIA KREMU Z FILTREM

1. CHRONI SKÓRĘ PRZED OPARZENIAMI SŁONECZNYMI Gdy wystawiamy niezabezpieczoną skórę...

03.04.2023

KREM NA NOC HYDRAIN3 NAGRODZONY PRZEZ WIZAŻANKI...

Krem na noc Hydrain3 Hialuro otrzymał prestiżowy tytuł "Kosmetyk Wszech Czasów" przyznawany...

02.04.2023

KREM KONCENTRAT NAGRODZONY PRZEZ MIESIĘCZNIK...

Dermedic Redness Krem koncentrat na chroniczne zaczerwienienia został laureatem 16. edycji konkursu...

15.12.2022

KUP SERUM ODBIERZ PŁYN MICELARNY 200 ml...

Masz suchą lub odwodnioną skórę? Kup Serum HYDRAIN3 HIALURO i odbierz Płyn micelarny 200...

05.12.2022

ZESTAWY ŚWIĄTECZNE IDEALNE NA PREZENT

Zestawy Świąteczne Dermedic idealnie sprawdzą się na prezenty. Wśród tegorocznych zestawów...

07.11.2022

KREM KONCENTRAT NAGRODZONY DOSKONAŁOŚCIĄ...

Krem koncentrat na chroniczne zaczerwienienia z serii REDNESS CALM został nagrodzony zaszczytnym tytułem...

02.09.2022

NOWOŚĆ! 4 POSTACIE KWASU HIALURONOWEGO...

Seria Dermedic Hydrain3 dla wrażliwej skóry suchej i odwodnionej zyskała ulepszoną formułę....

07.04.2022

DERMEDIC BABY W NOWEJ EKO POJEMNOśCI Z WYGODNĄ...

Oczyszczanie to najważniejszy element pielęgnacji skóry suchej, chronicznie suchej i atopowej,...