• pl
 • (0)
NOWOŚĆ! 4 POSTACIE KWASU HIALURONOWEGO W PRODUKTACH HYDRAIN3

02.09.2022

NOWOŚĆ! 4 POSTACIE KWASU HIALURONOWEGO W PRODUKTACH HYDRAIN3

Seria Dermedic Hydrain3 dla wrażliwej skóry suchej i odwodnionej zyskała ulepszoną formułę.
W nowych recepturach zastosowany został innowacyjny kompleks AQUALARETM zawierający aż 4 postacie kwasu hialuronowego o różnej wielkości i wektorowej strukturze molekularnej cząsteczek.

Dzięki temu substancje aktywne zawarte w preparatach wnikają w głębsze warstwy skóry, zapewniając jej długotrwałe nawilżenie oraz zabezpieczając przed nadmierną utratą wody.

 
 
Kwas hialuronowy. Jaką rolę pełni w skórze?

Kwas hialuronowy wbrew pozorom nie jest kwasem, a biopolimerem. Występuje naturalnie w ludzkim organizmie – głównie w skórze ­­- jest więc bezpieczny w stosowaniu i łatwo przez przyswajany. Ilość naturalnie występującego kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się z wiekiem, proces ten zaczyna się już po 25 roku życia. Do 50 roku życia ilość spada do 50%, zaś po 80 roku życia może zaniknąć zupełnie. Dlatego jest tak popularny w dermokosmetykach przeznaczonych nie tylko dla skóry suchej, lecz także w preparatach skierowanych do osób ze skórą dojrzałą. Kwas ten ułatwia innym substancjom czynnym zawartym w kosmetykach lepsze wnikanie w głębsze warstwy skóry.

Regularne stosowanie dermokosmetyków nawilżających z kwasem hialuronowym to prawdziwe antidotum na problem suchej i wrażliwej skóry. Dają one widoczne rezultaty w postaci poprawy kondycji skóry – chronią przed utratą nawilżenia, wygładzają, uelastyczniają, ujędrniają a także odbudowują uszkodzony naskórek.


4 postacie kwasu hialuronowego to dłuższy czas działania i bardziej intensywne nawilżenie.

Zastosowany w serii Hydrain3 Hialuro wielopostaciowy kwas hialuronowy intensywnie nawilża skórę zarówno powierzchniowo jak i w głębszych warstwach. Zatrzymuje wodę, dzięki czemu zapobiega przesuszaniu, a w konsekwencji także powstawaniu zmarszczek.
Każdy z kwasów wnika na inną głębokość skóry oraz posiada różny czas uwalniania się, dlatego nawilżenie jest dużo bardziej intensywne oraz trwa dłużej niż w przypadku kosmetyków posiadających kwas hialuronowy jedynie w jednej formie. To prawdziwa innowacja w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji wrażliwej skóry suchej!


Czym różnią się poszczególne formy kwasu hialuronowego i jak działają na skórę? 
 • Usieciowany kwas hialuronowy – posiada bardzo wysokie możliwości nawilżania skóry w połączeniu z długim okresem utrzymania nawilżenia zapewnia długotrwały efekt nawodnienia skóry. Wzmacnia elastyczność skóry, wygładza jej powierzchnię, wypełnia drobne zmarszczki, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd.
 • Sól sodowa kwasu hialuronowego - posiada cząsteczki o mniejszym rozmiarze niż cząsteczki kwasu hialuronowego, dzięki czemu dostaje się do głębszych warstw skóry. Jednocześnie jest w  stanie wiązać do 1000 cząsteczek wody. Przenikając do skóry właściwej zamienia się w swoistą gąbkę pomagającą utrzymać i wiązać wodę w macierzy międzykomórkowej, dzięki czemu nawadnia, a także podnosi gęstość skóry.
 • Kwas hialuronowy - jest składnikiem skóry biorącym udział w naprawie tkanek oraz utrzymaniu ich nawilżenia. Ma zdolności wiązania wody w komórkach. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego posiada zdolność wiązania 200-250 cząsteczek wody, dzięki czemu kwas ten potrafi skutecznie wiązać i zatrzymywać wodę w skórze, zapobiegając jej przesuszeniu.
 • Hydrolizowany kwas hialuronowy - dzięki swojej małej cząsteczce wykazuje zdolność przenikania przez barierę rogową naskórka do głębszych warstw skóry, gdzie redukuje zmarszczki i działa nawilżająco.
 
W skład kompleksu AQUALARETM wchodzą także:
 • Glikozaminoglikany – długotrwale wiążą cząsteczki wody w macierzy międzykomórkowej przez co zapewniają długotrwały efekt nawodnienia. Dodatkowo wygładzają zmarszczki, poprawiają sprężystość skóry i ją wzmacniają.
   
 • Trehaloza - jest naturalnym disacharydem obecnym w wielu roślinach, gdzie pełni funkcję rezerwuaru wody. Pełni funkcję rezerwuaru wody, stabilizuje interakcje wewnątrzcząsteczkowe w strukturze białek skóry - kolagenu i elastyny.
 • Woda termalna – zaletą wody termalnej wykorzystywanej w produktach Dermedic jest bogactwo minerałów i jednocześnie niski stopień mineralizacji. Dzięki niskiemu stężeniu minerałów nie podrażnia skóry wrażliwej i wspiera jej prawidłowe funkcjonowanie.
 
Kompleks AQUALARETM znajdziesz w produktach z serii Hydrain3 takich jak: kremowy żel do mycia, krem-żel ultranawilżający, krem dogłębnie nawilżający, krem na noc, masło ultranawadniające, krem pod oczy oraz w serum nawadniającym twarz, szyję i dekolt.
 
 

Powrót

Najnowsze wpisy

07.11.2022

KREM KONCENTRAT NAGRODZONY DOSKONAŁOŚCIĄ...

Krem koncentrat na chroniczne zaczerwienienia z serii REDNESS CALM został nagrodzony zaszczytnym tytułem...

05.10.2022

KUP SERUM ODBIERZ PŁYN MICELARNY 200 ml...

Masz suchą lub odwodnioną skórę? Kup Serum HYDRAIN3 HIALURO i odbierz Płyn micelarny 200...

02.09.2022

NOWOŚĆ! 4 POSTACIE KWASU HIALURONOWEGO...

Seria Dermedic Hydrain3 dla wrażliwej skóry suchej i odwodnionej zyskała ulepszoną formułę....

07.04.2022

DERMEDIC BABY W NOWEJ EKO POJEMNOśCI Z WYGODNĄ...

Oczyszczanie to najważniejszy element pielęgnacji skóry suchej, chronicznie suchej i atopowej,...

10.01.2022

NOWOŚĆ - REDNESS CALM KOJĄCA PIANKA OCZYSZCZAJĄCA,...

Skóra naczyniowa to coraz poważniejszy problem kosmetyczny i medyczny. Problem rozszerzonych...

10.11.2021

KREM NA NOC HYDRAIN3 HIALURO NAGRODZONY DOSKONAŁOŚCIĄ...

Krem na noc z serii HYDRAIN3 HIALURO został nagrodzony zaszczytnym tytułem Doskonałość Roku 2021...

17.10.2021

LINUM EMOLLIENT ZMIENIA SIĘ W CICATOPY!

LINUM EMOLLIENT zmienia się w CICATOPY!   W drugiej połowie roku 2021 na półkach aptecznych...

15.09.2021

TOP 10 Emolienty 2021

Dermedic Masło Baby TOP 10 Emolienty 2021! Marka Dermedic z przyjemnością informuje, że #SUPERmasło...